Sodelovanje EU projektov ” Network for fair Posting ” in “TransFair” od 7. do 10. Junija 2022

EU projekta ” Network for fair Posting ” in “TransFair” omogočata, povezavo svetovalcev in sindikalnih aktivistov na različnih področjih, ki delujejo v bosanskem/hrvaškem/srbskem jeziku.

Med 7. in 10. Junijem 2022  je sodelovanje projektov ter razvoj medsebojnega sodelovanja, medsebojno učenje in skupno delo na terenu za bhs govoreče delavce v Nemčiji in Avstriji potekalo na naslednji način:

·        7. in 8. Junija so potekale akcije informiranja voznikov tovornjakov na več avtocestnih postajališčih na poti med Frankfurtom in Münchnom

·        Srečali smo se s kolegi iz Stuttgartske svetovalne pisarne projekta Fair Mobility.

·        9. junija smo obiskali svetovalnico Fair Mobility v Münchnu, kjer smo imeli tudi delovni sestanek na temo napotenih delavcev v okviru mednarodnega cestnega prevoza.

·        10. Junija smo se  udeležili konference projekta TRANSFAIR, ki ga je organiziral avstrijski sindikat za delavce v transportu – VIDA