Neodvisni sindikat opozoril na kršitve pravic voznikov tovornjakov

Ptuj, 1. septembra – Neodvisni sindikat delavcev Slovenije je danes v sodelovanju z Darsom v sklopu projekta Trans-Fair, ki ga izvajajo skupaj z avstrijskimi kolegi, na avtocestnem postajališču Prepolje pri Ptuju izpeljal akcijo, s katero so opozorili na nujnost ureditve prevozniške dejavnosti v Evropi in na problematiko izkoriščanja voznikov s strani delodajalcev.

Kot je povedal predstavnik sindikata Boris Perš, je cilj akcije pozivanje voznikov k pravilni uporabi tahografov in pravilnemu zapisovanju delovnega časa, v kar mora biti poleg vožnje, naklada tovora in razklada všteto tudi čakanje.

Vozniki so trenutno namreč po njegovih besedah plačani nepravilno in v nasprotju z evropsko uredbo, v kateri je točno določeno, koliko ur morajo vozniki delati in kako morajo biti za svoje delo plačani.